چند روز پیش جایی رفتم که با یک صحنه جالب روبه رو شدم.یک تکه زمینی که یک طرف آن سبزیجات کاشته شده بود و بسیار سرسبز بود و طرف دیگر زمین خشک بود و چیزی در آنجا کاشت نشده بود.

در قسمت خشک زمین یک گل قرمز خیلی زیبا روییده بود که حسابی دلبری میکرد و زیبایی خاصی به آن فضا داده بود.

دیروز بطور اتفاقی از همان مکان رد شدم و از دیدن منظره جلوی چشمم بسیار تعجب کرده بودم  و شگفت زده شده بودم. درکنار همان گل قرمز ،یک عالمه گل شبیه به آن رشد کرده بودند.

این اتفاق ضرب المثل قدیمی ای که میگفت:با گل بهار نمیشه را رد کرد.واقعا با یک گل بهار میشه.

این گل زیبا درس های مهمی را به من یاد داد.

اول اینکه سعی کن متفاوت باشی و این تفاوت و منحصر به فرد بودنه که باعث میشه بدرخشی و چشم ها خیره بشن بهت. این تفاوت وقتی بوجود میاد که خود خود خودت باشی نه کپی کسی.تو منحصر به فردی.

دوم اینکه این گل خواست و در محیطی که کسی فکرش را نمیکرد شکفت و انگیزه رشد را برای گل و گیاهان دیگر بوجود آورد. این موضوع در زندگی ماهم صدق میکنه،زمانی که شروع میکنی به رشد و پیشرفت و موفق شدن میشی مثل همون تک گل قرمز زیبا و انگیزه رشد و تغییر را در اطرافیانت و دیگر افراد بوجود میاری و میشی یک فرد الهام بخش و الگویی برای دیگر افراد.

کسایی که اعتقاد دارند با یک گل بهار نمیشه افرادی هستند که همیشه در حال غر زدن و بحث کردن و گیر دادن هستند.همیشه دیگران و محیط را مقصر میدونند در نرسیدن ها و موفق نشدن هایشان. منتظر نشستن که یک نفر بیاد و بهار زندگیشان را رقم بزند.

و اما کسانی که باور دارند با یک گل هم بهار میشه افرادی هستند که اهمیتی نمیدن اطرافشون چی میگذره،محدودیت هاشون چیا هست و منتظر هیچ کسی نمیشینن .این افراد خودشان بلند میشن  و روی شخصیتشان کار میکنند .بجای الکی غرزدن ،ادعا کردن، غرغر کردن پا میشن و دست به عمل میزنن.زندگیشون را آنطوری که میخوان میسازن و میشن گل بهار زندگیشون.

به امید روزی که تک تک شمایی که این متن را مطالعه میکنید بشید گل بهاری  زندگی خودتان و  دیگران.

 

خود خود خودت باش،اصیل و منحصر به فرد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/zbabaeic/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/zbabaeic/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344