بایک گل بهار میشه!

بایک گل بهار میشه!

چند روز پیش جایی رفتم که با یک صحنه جالب روبه رو شدم.یک تکه زمینی که یک طرف آن سبزیجات کاشته شده بود و بسیار سرسبز بود و طرف دیگر زمین خشک بود و چیزی در آنجا کاشت نشده بود.

در قسمت خشک زمین یک گل قرمز خیلی زیبا روییده بود که حسابی دلبری میکرد و زیبایی خاصی به آن فضا داده بود.

دیروز بطور اتفاقی از همان مکان رد شدم و از دیدن منظره جلوی چشمم بسیار تعجب کرده بودم  و شگفت زده شده بودم. درکنار همان گل قرمز ،یک عالمه گل شبیه به آن رشد کرده بودند.

این اتفاق ضرب المثل قدیمی ای که میگفت:با گل بهار نمیشه را رد کرد.واقعا با یک گل بهار میشه.

این گل زیبا درس های مهمی را به من یاد داد.

اول اینکه سعی کن متفاوت باشی و این تفاوت و منحصر به فرد بودنه که باعث میشه بدرخشی و چشم ها خیره بشن بهت. این تفاوت وقتی بوجود میاد که خود خود خودت باشی نه کپی کسی.تو منحصر به فردی.

دوم اینکه این گل خواست و در محیطی که کسی فکرش را نمیکرد شکفت و انگیزه رشد را برای گل و گیاهان دیگر بوجود آورد. این موضوع در زندگی ماهم صدق میکنه،زمانی که شروع میکنی به رشد و پیشرفت و موفق شدن میشی مثل همون تک گل قرمز زیبا و انگیزه رشد و تغییر را در اطرافیانت و دیگر افراد بوجود میاری و میشی یک فرد الهام بخش و الگویی برای دیگر افراد.

کسایی که اعتقاد دارند با یک گل بهار نمیشه افرادی هستند که همیشه در حال غر زدن و بحث کردن و گیر دادن هستند.همیشه دیگران و محیط را مقصر میدونند در نرسیدن ها و موفق نشدن هایشان. منتظر نشستن که یک نفر بیاد و بهار زندگیشان را رقم بزند.

و اما کسانی که باور دارند با یک گل هم بهار میشه افرادی هستند که اهمیتی نمیدن اطرافشون چی میگذره،محدودیت هاشون چیا هست و منتظر هیچ کسی نمیشینن .این افراد خودشان بلند میشن  و روی شخصیتشان کار میکنند .بجای الکی غرزدن ،ادعا کردن، غرغر کردن پا میشن و دست به عمل میزنن.زندگیشون را آنطوری که میخوان میسازن و میشن گل بهار زندگیشون.

به امید روزی که تک تک شمایی که این متن را مطالعه میکنید بشید گل بهاری  زندگی خودتان و  دیگران.

 

خود خود خودت باش،اصیل و منحصر به فرد.

پاسخی بگذارید

بستن منو