دیروز روز جهانی قاعدگی(پریود_عادت ماهانه)بود.
این روز متعلق به خانم هاست. و با توجه به اینکه یک ماما هستم تصمیم گرفتم یک توضیحی درباره این موضوع ارائه دهم .

زنان و مردان تفاوت هایی باهم دارند .ظاهری_روحی و فیزیکی.همیشه به کسانی که در کلاس هایم حضور دارند و زوجین توصیه میکنم که اول خودتان را بشناسید و بعد تفاوت های بین فردی را .
زمانی که تفاوت های بین فردی را درک کنیم بهتر همدیگر را میفهمیم.
یکی از تفاوت هایی که دربین زنان و مردان است همین موضوع عادت ماهانه است.طی تغییرات هورمونی که هرماه در بدن زنان رخ میدهد دیواره رحم زنان میریزد و خونریزی رخ میدهد و طول مدت این اتفاق از 3 روز الی 10 روز متفاوت است‌.طی این مدت در بدن زنان از نظر فیزیکی و روحی تغییرات بوجود می آید که اگر به آن آگاه نباشیم باعث بوجود آمدن بسیاری بحث و تعارض میشود.
خانم ها در این دوران از نظر روحی بسیار حساس و واکنش پذیر میشوند،عصبی،پرخاشگر،غمگین،ناراحت و حتی گریه هم میکنند.
اگر به این موضوع آگاه نباشیم باعث بدتر شدن شرایط میشویم.

خب در این زمان ها باید چکار کنیم:

1.سعی کنید در این زمان ها خیلی سر به سر خانم ها نزارید،بحث نکنید چون در شرایط روحی مناسبی نیستند و ممکن است تعارض بوجود آید.

2.سعی کنید آنهارا درک کنید .

3.صبوری صبوری صبوری
این تغییرات خلق و خو در عرض چند روز از بین میرود و خانم ها به روال عادی قبل برمیگردند پس سعی کنید طی این مدت صبوری را بیشتر تمرین کنید.
ممکن است طرف پرخاشگری کند و یا گریه کند که اتفاقی طبیعی است.
4تاریخ علائم را به یاد بسپارید و در این زمان ها حواستان باشد که چه اتفاقاتی رخ میدهد و این آگاهی خیلی به شما کمک میکند.

5 در کارها سعی کنید به او کمک کنید البته قبل اش با ملایمت از او سوال کنید که آیا به کمک شما نیازی دارد؟بعضی از افراد در این زمان تنهایی را ترجیح میدهند.

6کاری کنید که طرف مقابل احساس کند که برایتان ارزشمند و دوست داشتنی است.


7غذا های سالم استفاده کنید
.و از غذاهایی که باعث تشدید این اتفاق میشود خود داری کنید
مثل:سرخ کردنی ها_فست فود ها_غذاهای پر ادویه و شور.

👩‍⚕متاسفانه هنوز هم در فرهنگ ما چنین رخداد طبیعی رو به یک پدیده ی خجالت آور و مخفیانه تبدیل کردند,پدیده ای که وجودش بیانگر سلامت بدن و باروری و ادامه ی حیات ما انسانهاست . این اتفاق هر ماه برای خانمها پیش می آید که نه غیر طبیعیست نه بد نه چندش آور و نه موضوعی هست که باید مخفی نگه داشته شود .

این تغییرات خلق وخو و ظاهری به علت تغییرات هورمونی است و زود برطرف میشود  پس تا میتونید توی این دوران حساس ماهانه همراه همسر _مادر و یا خواهرتون باشید👌.

امیدوارم با دانستن این اطلاعات تفاوت های خانم و آقایان را درک کنیم و ارتباطات بهتری بسازیم.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/zbabaeic/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/zbabaeic/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344