خیلی از ماها دوست داریم فردی جذاب و دوست داشتنی باشیم و در ذهن دیگران فردی دوست داشتنی باشیم و در جمع ها بدرخشیم و توجه افراد را جلب کنیم.

جالب است بدانید که برای مردم جذابترین چیز برای آنها خودشان هستند و دانستن اینکه چقدر به آنها توجه میشود اهمیت دارد و اگر بتوانیم این توجه را به آنها بدهیم در نظر آنها آدمی جذاب و دوست داشتنی خواهیم بود.

موثر ترین کاری که باعث موفقیت شما در هر گفت و گو و دیداری میشود ،توانایی شما در نشان دادن قدردانی ،حسن جویی و تعریف و تمجید طرف مقابل است.

در هر گفت و گو و ملاقاتی با افراد سعی کنید یک اثر خوب و مثبت کلامی در ذهن طرف مقابل ثبت کنید .اینکار باعث میشود همراه با آن حس مثبت ،شما و کلامتان در ذهنشان ثبت شود.با پرورش دادن این مهارت در خود شما تبدیل میشوید به یکی ا ز دوست داشتنی ترین حاظران در هر گردهمایی .

 

چگونه اینکار را انجام دهیم:

♦ازامروز به بعد به دیگران نگاه کنید و موارد قابل تحسین  و قابل تعریف و تمجید را درآنها پیدا کنید.

♦برای تعریف و تمجید به دنبال جملات زیبا و عجیب نباشید.تعریف ساده  ای که از صمیم قلب گفته شود باعث خوشحالی طرف مقابل میشود.

توجه داشته باشید افراد بخاطر کارهای بزرگ خود به اندازه کافی ،بازخورد مثبت میگیرند هنرما در این است که برای موارد کوچک از دیگران قدردانی ،و حسن جویی کنیم.

نگهبانی که در را برای شما باز میکند .

تشکر از پذیرایی خوب دوستی که مهمانی برگزار کرده بود.

قدردانی از دوستی که به موقع سر قرار رسیده است.

قدردانی از مادر برای مرتب بودن خانه که باعث احساس راحتی و آرامش شما شده است.

 

تعریف و تمجید موثر باید اینگونه باشد:

♦صمیمانه و صادقانه باشد.صادقانه از دستاوردها و موفقیت ها و تلاش های طرف مقابل خوشحال و شادمان شوید و او را تحسین کنید.

♦به مردم بگویید در کارهایی که انجام میدهند خوب هستند.تعریف از خانه ،ماشین ،لباس و… مردم خوب و پذیرفته شده است ،ولی آنچه در خاطر میماند،نکاتی است مه درمورد عملکرد خوبشان گفته میشود.

مثال:

نحوه پذیرایی شما برای همه ی ما خوشایند و دلپذیر است.

من به شدت تحت تاثیر کار داوطبانه شما قرار گرفتم ،کارشما قابل تحسین است.

شما جزء معدود کارمندان خوش برخورد هستید.از شما ممنون هستم بخاطر برخود خوبتان.

پدرم بخاطر برخود خوبت با مهمانان دیشب ممنونم،به همه ی ما خوش گذشت.

از همکاری و همراهی ات در کارهای خانه ممنونم اگر کمک هایت نبود مهمانی به این خوبی برگزار نمیشد.ممنونم.

 

تعرف های بی اثر:

اغراق کردن و چاپلوسی :

این هم بهترین دستاورد دنیا-شما بهترین مدرس دنیا هستیدو… .این مدل گفته ها بجای اثر مثبت اثر منفی ای روی مخاطب دارد و باعث ناراحتی  طرف مشود و مخاطب متوجه تملق در کلام میشود.

بجای تشکر کردن از کار و عملکرد فرد از خود شخص تعریف کنید:

شما گیتاریست فوق العاده ای هستید!(اشتباه)

شما قطعه های آخر موسیقی را با چنان احساسی نواختید که احساسات من هم درگیر موسیقی شد.(روش صحیح)

تو همسر فوق العاده ای هستی.(اشتباه)

ممنونم ازت که دیشب بخاطر گفت و گویی که داشتیم با اشتیاق به صحبت هایم گوش دادی باعث شد احساس کنم که چقدر به من توجه داری .(روش صحیح)

 

توجه داشته باشید برای دیگران مهم نیست شما چه کسی هستید با چه دستاوردها و صحبت هایی برای آنها مهم اینست که شما چقدر به آنها توجه دارید.پس با توجه کردن به آنها جذابیت خودتان را افزایش دهید.

 

امیدوارم با بوجودآوردن این مهارت و حسن جویی و قدر دانی کردن تبدیل به فردی دوست داشتنی شوید و ارتباطات زیباتری بسازید و دیگران از بودن در کنار شما احساس خوبی داشته باشند.

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/zbabaeic/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/zbabaeic/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344