تاحالا دقت کردید در مهمانی ها و دورهمی ها همیشه یکسری کفش ها،منظم،مرتب،واکس زده و تمیز جفت شده کنارهمدیگر قرار گرفته اند. در کنار این کفش ها بارها دیده ام کفش هایی که پاشنه خوابیده هستند و هرکسی که میخواهد داخل حیاط برود و یا کاری انجام دهد، سریع همان کفش پاشنه خوابیده را میپوشد و راه میرود .

 

خیلی از آدم ها هم دقیقا شبیه همین کفش پاشنه خوابیده اند اجازه میدهند دیگران از آنها سواری بگیرند و سوءاستفاده کنند.چون خودشان به آنها این اجازه را میدهند که دیگران از آن سوءاستفاده کند و توهین و سرزنش شوند هرکسی هرطوری خواست باآنها برخورد کند. با نوع گفتار و رفتارشان این اجازه را به دیگران میدهند . غرغر کردن،غیبت کردن،خود را سرزنش کردن،نه  نگفتن ، دیگران را در اولویت قرار دادن و… مواردی از این دست.

افرادی که عزت نفس بالایی دارند،خودشان را دوست دارند و به خودشان و دیگران احترام میگذارند وبرای خود و دیگران ارزش قائل هستند. این دوست داشتن را از رفتار ،گفتارشان میتوان متوجه شد. در مصاحبه و گفت وگو هایی که با افراد موفق داشتم متوجه شدم که همه ی آنها برای شخصیتشان ارزش بالایی قائل هستند.هر غذایی را نمیخورند ،غذاهایی میخورند که برای سلامتیشان مفید است.هرحرفی را نمیزنند چون میدانند اگر بد صحبت کنند درباره خودشان و یا دیگران ،با اینکارخودشان را زیر سوال میبرند ،پس خیلی مراقب کلامشان هستند. باهرکسی هم نشین نمیشوند .این رامیدانند، پنج دوست صمیمیشان اثر زیادی روی شخصیتشان میگذارد .بعداز یک سال ما شبیه پنج نفر آدم های اطرافمان خواهیم شد.

دوست داشتن خود اثر مستقیمی بر موفقیت مادارد.

خیلی از افراد در کارگاه هایم سوال میکنند که آیا دوست داشتن خود،خودخواهی نیست؟ شما چطور فکر میکنید؟

خودخواه کسی است که فقط خودش و نیازها و خواسته های خودش را میبیند. کسی که عزت نفس دارد و خودش را دوست دارد و خودش و دیگران را ارزشمند میداند .برای رسیدن به خواسته هایشان ،دیگران و نیازهایشان را نادیده نمیگیرند.

کسی که خودش را دوست دارد دوست داشتن را بلد است و میتواند دیگری را دوست بدارد.

کسی که برای خودش احترام و ارزش قائل است برای دیگران  ارزش قائل میشود.

 

یکی از راه هایی که کمک میکند عزت نفس افزایش یابد پذیرش  و دوست داشتن خود است.

 

اقدامک:

هر روز خودتان را در آیینه نگاه کنید و بلند بگویید من خودم را دوست دارم و با تمام ویژگی هایم خودم را میپذیرم.

این پذبرش به معنای بیخیال شدن نیست.اگر قسمتی از جسم یا روح و افکارمان را دوست نداریم باید بپذیریم این موضوع را و برای بهتر شدنمان تلاش کنیم. مثل:ورزش کردن-رژیم گرفتن-مطالعه و… .

همین الان دستتان را ببوسید. چون شما تنها کسی هستید که در تمام ین سالها ،در سختی ها،خوشی ها و تمام شرایط کنارخودتان بودید و هستید  و چه کسی لایق تر از عشق شما به خودتان؟

با آرزوی بهترین ها برایتان.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/zbabaeic/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/zbabaeic/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344